Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

15. Festiwal Młodych Talentów NIEMEN NON STOP NORWID

Festiwal odbywa się pod Honorowymi Patronatami:

Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka

Prezydent Miasta Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej

21-24 października 2021 r.

15. edycja festiwalu jest z jednej strony kontynuacją wcześniejszych wydarzeń, z drugiej zaś, w związku z okrągłą rocznicą, czymś w rodzaju podsumowania, stąd artyści związani z naszą sceną już wcześniej.
Przede wszystkim jednak stawiamy tym razem na artystyczne powiązania między Czesławem Niemenem i Cyprianem Norwidem, odpowiadając tym samym na zaproszenie organizatorów składających wniosek do Senatu, by festiwal stał się jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów Roku Norwida 2021 w przestrzeni kultury, jego podsumowaniem czy nieomal zamknięciem. Festiwal został bowiem wpisany do krajowego programu obchodów Roku Norwidowskiego.
Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zatem młodych, choć już dojrzałych artystycznie wykonawców, nagrodzonych niegdyś w Konkursie Piosenki scen@niemena, interesujących muzycznie, którzy pokażą się we własnym repertuarze, ale też w nowych, oryginalnych, interpretacjach duetu Cz. Niemen-C.Norwid.

W programie sesja naukowa i panel dyskusyjny NIEMEN NON STOP IX: "Z Norwidem W dwusetną rocznicę urodzin poety" Ośrodka Badań nad Twórczością C. Norwida KUL, spektakl Teatru Tańca ENZA "Nuta Norwida", wystawy ("Wydawnictwa płytowe Cz. Niemena" oraz grafik "Niemenowsko-Norwidowskie impresje w kresce Katarzyny Tomasiak") i oczywiście koncerty: Marty Zalewskiej z zespołem (rock), Macieja Fortuny z zespołem (jazz) oraz Natalii Niemen z zespołem w programie ,,Niemen mniej znany’’.

Zadanie zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Słupsk.