Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

IV dzień festiwalu 24 października 2021 r. (niedziela)

Kluboksięgarnia Cepelin Books Stary Rynek 7 godz. 15.00

"Życie opowiedziane książkami" - spotkanie z Natalią Niemen

OT Rondo u. M. Niedziałkowskiego 5 godz. 19.00

"Niemen mniej znany" - Natalia Niemen z zespołem

To projekt zainicjowany przez córkę Czesława Niemena, w którym artystka pragnie przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak  „Terra Deflorata”  czy  „Spodchmurykapelusza”.  Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80-tych Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał  - robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.Skład zespołuNatalia Niemen  - głos, altówkaWojtek Gąsior  - basTomasz Kałwak - instrumenty klawiszowe Damian Kurasz  - gitara Tomasz Machański - perkusja

OT Rondo u. M. Niedziałkowskiego 5

Wernisaż wystawy "Niemenowsko-Norwidowskie impresje w grafice Katarzyny Tomasiak"

Katarzyna Tomasiak – słupska artystka, pedagog, nauczycielka przedmiotów artystycznych, instruktor plastyki w Słupskim Ośrodku Kultury. Realizuje się w pracach ilustratorskich, grafikach, ceramice, batiku, sitodruku, Street Arcie. Współpracuje przy akcjach artystycznych i edukacji kulturalnej. Wyrazista, zaangażowana osobowość i pracowita twórczyni. Zrealizowała wiele projektów grupowych oraz indywidualnych. Lubi inspirować i wspierać innych w tworzeniu. W pracy artystycznej odnajduje też drogę do samej siebie. Autorka wielu słupskich murali.