Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

13. festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP

To już trzynasta odsłona festiwalu młodych talentów Niemen Non Stop w Słupsku. W tym roku obchodzimy szereg ważnych rocznic. Te najważniejsze to oczywiście - 80. urodzin i 15. śmierci artysty.
Warto też zwrócić uwagę na fakt, że mija właśnie 50 lat od powołania przez Czesława Niemena grupy Niemen Enigmatic i rejestracji przełomowego dla historii polskiego rocka albumu, zwyczajowo nazwanego jak sam zespół. Ponadto fani jazz rocka z pewnością pamiętają, że 45 lat temu wyprawa Czesława Niemena do Nowego Yorku zaowocowała fantastyczną płytą "Mourner's Rhapsody". Cóż...

Co ważniejsze rocznice dotyczące przebogatego życia artystycznego i prywatnego Mistrza, można wyszukiwać w nieskończoność.

Ideą festiwalu jest, by popularyzować jego dziedzictwo, przypominać, podtrzymywać... szczególnie wśród bardzo młodego pokolenia.

Jak młodzież przyjmuje ten niełatwy muzyczny dorobek? Czy odważy się interpretować go po swojemu, a jeśli tak, to w którym kierunku pójdzie? O tym będziemy mieli okazję przekonać się podczas Konkursu Piosenki scen@niemena oraz występu na "scenie laureatów".

Ponadto w programie także konkurs wiedzy dla uczniów szkół średnich, sesja naukowa i panel dyskusyjny, wystawa fotografii, a na deser wielki koncert zamykający festiwal! "Muzykę swojego dzieciństwa" przedstawi NATALIA NIEMEN. Tyle w telegraficznym skrócie, bo atrakcji będzie co niemiara. Jak co roku wszystkim nam zależy, by festiwal był wielkim świętem dla wielbicieli twórczości Czesława Niemena.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Miasta Słupsk

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego

Festiwal pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Słupska.