Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

JURORZY I PROWADZĄCY

Nika Lubowicz  - pochodzi z Zakopanego z rodziny muzyków. Tam też ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. M. Karłowicza w klasach fortepianu oraz gitary. Następnie ukończyła  Liceum Muzyczne w Rzeszowie w klasie fortepianu. Ponadto jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na trzech wydziałach: Dyrygentura Chóralna, Fortepian oraz Wokalistyka Jazzowa.
Na scenie występuje od wczesnego dzieciństwa, jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. Nagrody Specjalnej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na Bielskiej Zadymce Jazzowej, Nagrody Głównej – „Złota Tarka” na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie, I Nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, III Nagrody na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu i wielu innych. Nika na co dzień współpracuje m.in. ze swoimi braćmi: Dawidem (skrzypkiem zespołu Atom String Quartet) oraz Jakubem (kierownikiem muzycznym Teatru Muzycznego „Roma”); ma także na swoim koncie współpracę z wieloma muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. z Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Wojciechem Karolakiem, Wiesławem Pieregorólką, Piotrem Baronem, Kazimierzem Jonkiszem, Jackiem Namysłowskim, Wojciechem Pulcynem, a także z Sebastianem Karpielem-Bułecką i zespołem Atom String Quartet. Nika swoje wszechstronne wykształcenie wykorzystuje również w pracy pedagogicznej; ponadto współpracuje z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie, a także z telewizją Polsat, gdzie jest trenerem wokalnym w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. W 2015 roku znalazła się w gronie 80 laureatów - wybranych spośród ponad 800 osób - prestiżowego programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Dzięki temu 15 października 2015 roku wydała swoją debiutancką płytę pt. „Nika’s Dream”, która uzyskała nominację do Nagrody Fryderyk 2016 w kategorii Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku. W ankiecie Jazz Top 2015 magazynu Jazz Forum została uznana Nową Nadzieją polskiego jazzu. W 2016 roku ukazał się jej drugi - rodzinny album: „Noc nad Betlejem” zawierający autorskie kolędy i pastorałki jej ojca. Nika swoich muzycznych inspiracji nie ogranicza do jednego gatunku; interesuje się każdym wartościowym rodzajem muzyki, co stara się przekładać na swój indywidualny język muzyczny.

Wojciech Korzeniewski  - animator kultury, wydawca i producent wielu wydarzeń artystycznych. Założyciel i prezes Fundacji Sopockie Korzenie  zajmującej się historią polskiego rock and rolla oraz honorowaniem osób zasłużonych dla rozwoju muzyki. Wielokrotnie nagradzany, w 2012 roku po raz drugi otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej  przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Paweł Brodowski  - redaktor naczelny magazynu Jazz Forum, znakomity publicysta i krytyk jazzowy ceniony w międzynarodowym środowisku jazzowym (udział w ankietach prestiżowego pisma "Down Beat"). W szalonych latach 60 gitarzysta basowy w warszawskim zespole Chochoły, a następnie w grupie Akwarele. Współpracował z Niemenem również jako konsultant językowy przy nagraniach płyt zagranicznych (tłumaczył na angielski teksty polskie m.in. C.K. Norwida).

Akwarele / Niemen (voc, p, org), Zb. Sztyc (ts), T. Butowtt (dr), T. Jaśkiewicz (g), P. Brodowski (bg)  , M. Zimiński (p, org)

KONFERANSJER

Paweł Sztompke  - polski dziennikarz, magister socjologii muzyki i recenzent muzyczny związany z Programem III i I Polskiego Radia.
W latach 1977-1996 pracował w radiowej "Trójce", gdzie przez pewien czas był kierownikiem redakcji muzycznej. W 1996 przeszedł do I Programu Polskiego Radia.Przez ponad trzydzieści lat prowadzi audycje na temat muzyki filmowej: "Filmowa Tonacja Trójki","Muzyka Kina", "Muzyczna Jedynka", "Smaki polskie", "Tylko bez polityki, proszę" (wspólnie z Anną Semkowicz) i krótko program telewizyjny "Tak jak w kinie".Paweł Sztompke jest też autorem recenzji muzycznych i filmowych publikowanych w miesięczniku Film oraz w Dzienniku Polska-Europa-Świat.Należy do Akademii Muzycznej Trójki i wielokrotnie zasiadał w jury rozmaitych festiwali muzycznych,m.in. III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar, a w 2008 r.krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2008.Współprowadził I Festiwal Muzyki Filmowej w Łodzi poświęcony muzyce Wojciecha Kilara, W 2008 otrzymał nagrodę Złoty Mikrofon, zaś w 2010 podczas V Festiwalu Muzyki Filmowej nagrodę dla dziennikarza zajmującego  się muzyką filmową.