Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

Jury Konkursu Piosenki scen@niemena

Jarosław Wasik - wokalista, kulturoznawca, autor tekstów. Laureat koncertu „Debiuty” KFPP Opole '94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” i wielu innych festiwali. Dwukrotnie otrzymał "Lirę Orfeusza" – Główną Nagrodę Centralnych Eliminacji OKR (kat. poezja śpiewana). Wydał cztery autorskie płyty: „Nastroje”, „Zielony z niebieskim”, „Fabryka nastrojów” i „Nie dotykaj”.Od 2000 r. jest członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a od 2017 r. Rady Artystycznej Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Od 2013 r. dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

 fot. Marta Macha

Wojciech Korzeniewski   - animator kultury, wydawca i producent wielu wydarzeń artystycznych. Założyciel i prezes Fundacji Sopockie Korzenie   zajmującej się historią polskiego rock and rolla oraz honorowaniem osób zasłużonych dla rozwoju muzyki. Wielokrotnie nagradzany, w 2012 roku po raz drugi otrzymał odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej  przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Joanna Kraińska - producent kreatywny, reżyser castingu w "Szansie na Sukces". Od lat zajmuje się wyszukiwaniem zdolnych wokalistów do programów telewizyjnych. Zjeździła cała Polskę w pogoni za prawdziwymi talentami. Stwierdziła: "Czasami pojawia się na castingach tyle osób, że przesłuchujemy ludzi do rana, ale zawsze wiemy, że warto".