Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

KONKURS „CO WIESZ O NIEMENIE?"

8.10.2020 r. godz. 10.00-12.00 OT Rondo

Konkursem wiedzy o życiu i twórczości Czesława Niemena zainaugurowaliśmy 14 edycję Festiwalu Młodych Talentów NIEMEN NON STOP
W wydarzeniu wzięła udział młodzież ze słupskich szkół średnich.Pierwsze miejsce w konkursie zajęły Magdalena Jarząb i Roksana Plumbaum z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Marka w Słupsku.Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Dżugan i Zuzannie Łagosz z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza.Najniższe miejsce na podium zajęli Michał Zakrzewski i Konrad Żurawik, również z II LO.Dodatkowe nagrody finansowe dla triumfatorek konkursu przyznali przyjezdni fani Czesława Niemena.Młodzież imponowała nie tylko wiedzą faktograficzną, ale też znajomością anegdot z życia artysty oraz świetnym humorem i rycerską rywalizacją. Wszyscy świetnie się bawili.

fot. Anastazja Łukaczyk z Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK.

REGULAMIN

 1. W konkursie biorą udział dwuosobowe zespoły. Z każdej szkoły lub placówki mogą zgłosić się maksymalnie 2 drużyny. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 2.10.2020 r.  za pomocą poczty elektronicznej emcek@sok.slupsk.pl .  Najpóźniej w dniu konkursu należy dostarczyć formularz zgłoszenia wypełniony przez każdego uczestnika/opiekuna prawnego.
 2. Konkursowa rywalizacja przebiega w trzech etapach:
  I Życie przed przyjazdem i po przyjeździe do Polski, początki kariery artystycznej (pytania za 1 pkt).
  II Kariera artystyczna w latach 60. (pytania za 3 pkt).
  III Twórczość Niemena po roku 1970 (pytania za 5 pkt).
 3. Każdy z kolejnych etapów Konkursu będzie miał inną formułę. Organizatorzy zakładają, że znajdą się tu pytania otwarte (z możliwością ich przejmowania), zestawy pytań z podanymi wariantami odpowiedzi oraz pytanie muzyczne o tytuł utworu z repertuaru Cz. Niemena, autora muzyki i autora słów. Prezentacja utworu muzycznego trwa 20 sekund. Uczestnicy konkursu mają po 30 sekund na odpowiedź. Udzielenie odpowiedzi po wyznaczonym czasie nie zostanie uznane.
 4. Rywalizację wygrywa zespół, który łącznie w trzech etapach zgromadzi największą ilość punktów. Wszelkie wątpliwości rozstrzyga Organizator.
 5. W przypadku równej ilości punktów nastąpi dogrywka (losowanie dodatkowych pytań)
 6. Nagrody: I miejsce – 2 po 150 zł, II miejsce – 2 po 100 zł, III miejsce – 2 po 50 zł.
 7. Obowiązują wytyczne dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoC-2 w Polsce Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Konkurs będzie odbywał się bez udziału publiczności.

Dodatkowe nagrody finansowe fundują fani Czesława Niemena

Formularz zgłoszenia:

 20 formularz wiedza [542,97 kB]
Przydatna bibliografia:

Podstawowe źródło: www.niemennonstop.pl

Gaszyński M. Niemen Czas jak rzeka.  Wydawnictwo Prószyński i S-ka. warszawa 2004

Michalski D. Niemen Czy go jeszcze pamiętasz . Wydawnictwo MG. Warszawa 2009

Skliński T. Niemen Dyskografia. fakty, twórczość . Wydawnictwo Nemunas. Warszawa 2006

Przydatna dyskografia:

Dziwny jest ten świat Cz. Niemen/Akwarele

Sukces Cz. Niemen/Akwarele

Czy mnie jeszcze pamiętasz  Cz. Niemen/Akwarele