Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

2.festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP 2007

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica Słupsk, 28-29 października 2007

Pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska
 

Premierowa edycja festiwalu "polskiego artysty wszech czasów" (listopad 2006) entuzjastycznie przyjęta przez publiczność, artystów i media pokazała, że fenomen i legenda Czesława Niemena warte są kultywowania, a jego 40 - letnia twórczość ciągle pozostaje wielką inspiracją dla polskiej młodzieży.

Szerokie zainteresowanie festiwalem sprawiło, że druga jego edycja - wraz z Konkursem Piosenki scen@niemena ma charakter ogólnopolski , spodziewany jest także udział środowisk młodzieżowych z zagranicy.

Ideą słupskiego przedsięwzięcia jest kreatywne połączenie na festiwalowej scenie młodości i renomowanych artystów polskiej kultury muzycznej, którzy są miarą prestiżu i sukcesu tego festiwalu.

W jego premierowej edycji udział wzięli: Zbigniew Hołdys, Staszek Soyka, Tomasz Jaśkiewicz, Marek Bałata, Paweł Brodowski, Małgorzata Niemen  (gość honorowy festiwalu).

Wydarzeniami artystycznymi 2. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP będą: projekt specjalny Helmuta Nadolskiego "Pokój z Wami"  MOBILE live performance oraz spektakl multimedialny "Niemen"  z udziałem wybitnego polskiego pianisty jazzowego Artura Dutkiewicza, Kieleckiego Teatru Tańca i Kameralnego Chóru Pro Forma z Olsztyna.

Komisja Kwalifikacyjna pod przewodnictwem Tomasza Jaśkiewicza (eks-Akwarele/Enigmatic) na posiedzeniu w dniu 13 października 2007 r. wyłoniła do programu festiwalu następujących wykonawców:

  1. Beata Kawczyńska, Koszalin
  2. Anna Nowa, Słupsk
  3. Kacper Leśniewski, Rzeszów
  4. Małgorzata Jaśmontowicz, Bytów
  5. Kamil Zięba, Rzeszów
  6. Anna Murawiejko, Słupsk
  7. Kamila Stolarczyk, Inowrocław
  8. Threonine w składzie: Paweł Kałwak, Piotr Proniuk, Sebastian Świątek, Eryk Ciemnoczołowski, Słupsk
  9. Ewelina Brzezińska, Bytów
  10. Mariola Niziołek, Rzeszów
  11. Tomasz Ziętek z zespołem w składzie: Przemysław Głowacki, Zbigniew Gach, Oskar Frydrych, Słupsk
  12. Anna Siemieniuk, Lubin
  13. Marta Czarnowska, Łupawa
  14. Piotr Janik, Korsze
  15. Trio Akustyczne w składzie: Przemysław Bartoś, Łukasz Sasko, Jakub Zwolan, Słupsk
  16. Kamila i Natalia Niemczyckie Duet N, Słupsk
  17. Daria Kutkowska, Września
  18. Roman Mazurek, Miastko
  19. Katarzyna Chmielewska, Słupsk
  20. Bartłomiej Michalczyk, Suliszewo