Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

Regulamin Konkursu Piosenki scen@niemena 2008

III festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP

 1. Konkurs odbywa się w ramach 3. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP.
 2. Konkurs adresowany jest do młodzieży środowisk szkolnych i akademickich (w przedziale wieku 15-25 lat) na terenie całego kraju. Organizatorzy nie wykluczają udziału młodzieży z zagranicy.
 3. W Konkursie mogą wziąć udział soliści oraz grupy wokalne i wokalno-instrumentalne. Z udziału w nim wyłączeni są zdobywcy Grand Prix z poprzednich edycji.
 4. Przedmiotem Konkursu jest twórczość autorska (kompozytorska, literacka) Czesława Niemena oraz utwory innych autorów wykonywane przez artystę.
 5. Każdy uczestnik Konkursu przedstawia do oceny Komisji Kwalifikacyjnej 2 dowolne utwory z repertuaru Czesława Niemena (czas trwania jednego utworu nie powinien przekraczać 4 min.).
  UWAGA!  Utwór wybrany z listy  przedstawionej przez organizatora Konkursu będzie dodatkowo premiowany przez Komisję Kwalifikacyjną (lista w załączeniu).
 6. Utwory powinny być zarejestrowane na nośniku w formacie CD. Materiały dźwiękowe(wraz z dokładnym opisem wykonywanych utworów) i kartę uczestnictwa  (wraz z fotografią uczestnika) należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.06.2008r.  (decyduje data stempla pocztowego) na adres Biura Festiwalowego (Młodzieżowe Centrum Kultury, Al. 3 Maja 22, 76-200 Słupsk) z dopiskiem NIEMEN NON STOP lub też pocztą elektroniczną na adres .
 7. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wyłoni do programu festiwalu 20 wykonawców (solistów, zespołów), którzy o tym werdykcie zostaną poinformowani w terminie do dnia 07.07.2008r. (e-mail, telefon).
 8. Festiwalowe występy uczestników Konkursu z towarzyszeniem profesjonalnej grupy instrumentalnej (sekcja rytmiczna + 2 instrumenty dęte) ? I dnia festiwalu (17.07.) oceniać będzie Jury, złożone ze znanych postaci polskiej sceny muzycznej.
 9. Jury wyłoni ?Złotą Dziesiątkę?, która II dnia (18.07.) festiwalu wykona drugi z proponowanych utworów. O kolejności wykonywanych utworów decydują sami uczestnicy Konkursu (taka informacja znajdzie się na Karcie uczestnictwa).
 10. Próby uczestników Konkursu odbędą się w dniach 16.07. (Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku) oraz 17-18.07. (Polska Filharmonia Sinfonia Baltica).
 11. Przyjazd uczestników do Słupska i zakwaterowanie na koszt własny (istnieje możliwość dokonania rezerwacji noclegów przez organizatora).

Nagrody:

 • GRAND PRIX  (6.000 PLN) ? Nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego
 • I m-ce  (5.000 PLN) ? Nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Słupska
 • Nagrody TVP Kultura  o łącznej wysokości 10.000 PLN
 • Nagroda media SELF  - utworzenie strony internetowej służącej do promocji artysty
 • Przewidziane są również specjalne wyróżnienia dla solistów i zespołów