Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

Regulamin ogólnopolskiego Konkursu Piosenki scen@niemena 2009

4. festiwal młodych talentów NIEMEN NON STOP

 1. Konkurs odbywa się w ramach 4. festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP.
 2. Konkurs adresowany jest do młodzieży środowisk szkolnych i akademickich (w przedziale wieku 15-25 lat) na terenie całego kraju. Organizatorzy nie wykluczają udziału młodzieży z zagranicy.
 3. W Konkursie mogą wziąć udział soliści oraz grupy wokalne i wokalno-instrumentalne. Z udziału w nim wyłączeni są zdobywcy Grand Prix poprzednich edycji.
 4. Przedmiotem Konkursu jest twórczość autorska (kompozytorska, literacka) Czesława Niemena oraz utwory innych autorów wykonywane przez artystę.
 5. Każdy uczestnik Konkursu przedstawia do oceny Komisji Kwalifikacyjnej 2 dowolne utwory z repertuaru Czesława Niemena (czas trwania jednego utworu nie powinien przekraczać 4 min.)
   Uwaga!  Utwór wybrany z listy  przedstawionej przez organizatora Konkursu będzie dodatkowo premiowany przez Komisję Kwalifikacyjną.
 6. Od 4.edycji Konkurs rozszerzony zostaje o nową kategorię ?open?, która umożliwia jego uczestnikom zaprezentowanie utworu z kręgu twórczości własnej.
 7. Wszystkie utwory powinny być zarejestrowane na nośniku w formacie CD. Materiały dźwiękowe (wraz z dokładnym opisem wykonywanych utworów oraz - w przypadku solistów - materiałami nutowymi  (inst.klawiszowe, gitara, git.basowa, perkusja) i kartę uczestnictwa  (wraz z fotografią uczestnika) należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19.09.2009r.  (decyduje data stempla pocztowego) na adres Biura Festiwalowego (Młodzieżowe Centrum Kultury, Al.3 Maja 22, 76-200 Słupsk) z dopiskiem NIEMEN NON STOP lub na pocztę elektroniczną niemennonstop@wp.pl (obowiązkowe jest telefoniczne potwierdzenie wysłania materiałów).
 8. Spośród nadesłanych zgłoszeń Komisja Kwalifikacyjna wyłoni do programu festiwalu 20 wykonawców (solistów, zespołów), którzy o tym werdykcie zostaną poinformowani w terminie do dnia 30.09.2009 r . (e-mail, telefon).
 9. Festiwalowe występy uczestników Konkursu z towarzyszeniem profesjonalnej grupy instrumentalnej ? I dnia festiwalu (utwór z repertuaru Niemena oraz utwór własny zakwalifikowany przez Komisję) oceniać będzie Jury złożone ze znanych postaci polskiej sceny muzycznej. Wykonawca sam wskazuje na karcie uczestnictwa, który z utworów prezentuje I dnia festiwalu. Jeśli nie wskaże, organizatorzy przyjmują, iż jest to pierwszy z podanych utworów.
 10. Jury wyłoni ?Złotą Dziesiątkę?  - wykonawcy do niej zakwalifikowani II dnia festiwalu wykonają drugi z proponowanych utworów Niemena.
 11. Próby uczestników Konkursu odbędą się w dniach 14.-15. 10.2009 r. (Młodzieżowe Centrum Kultury w Słupsku) oraz 16-17.10.2009 r. (Polska Filharmonia Sinfonia Baltica).
 12. Warsztaty wokalne  dla uczestników Konkursu prowadzone przez Urszulę Dudziak  odbędą się 15.10.2009r.
 13. Przyjazd uczestników do Słupska (14.10.2009 r.) i zakwaterowanie na koszt własny (istnieje możliwość rezerwacji noclegów przez organizatora).

Nagrody:

 • GRAND PRIX (6.000 PLN)  ? Nagroda ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego
 • I m-ce (5.000 PLN)  ? Nagroda ufundowana przez Prezydenta Miasta Słupska
 • II m-ce (2.000 PLN)  ? Nagroda w kategorii solistów  - ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego
 • II m-ce (2.000 PLN)  ? Nagroda w kategorii zespołów  - ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego
 • III m-ce (1.500 PLN)  ? Nagroda w kategorii solistów  - ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego
 • III m-ce (1.500 PLN)  - Nagroda w kategorii zespołów  - ufundowana przez Marszałka Województwa Pomorskiego
   
  Uwaga:  podział nagród w kategorii solistów i zespołów może ulec zmianie w zależności od udziału podmiotów wykonawczych.

Wyróżnienia:

 • (4 x 500 PLN)  ? ufundowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego
 • Nagroda w kategorii ?open?  w wysokości 3.000 PLN
 • Nagrody TVP Kultura  o łącznej wysokości 8.000 PLN
 • Nagroda mediaSELF  ? utworzenie strony internetowej służącej promocji artysty