Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

Paweł Sztompke ? polski dziennikarz, magister socjologii muzyki i recenzent muzyczny związany z Programem III i I Polskiego Radia.

Paweł Sztompke - polski dziennikarz, magister socjologii muzyki i recenzent muzyczny związany z Programem III i I Polskiego Radia.
 W latach 1977-1996 pracował w radiowej "Trójce", gdzie przez pewien czas był kierownikiem redakcji muzycznej.
 W 1996 przeszedł do I Programu Polskiego Radia.
 Przez ponad trzydzieści lat prowadzi audycje na temat muzyki filmowej: "Filmowa Tonacja Trójki","Muzyka Kina", "Muzyczna Jedynka", "Smaki polskie", "Tylko bez polityki, proszę" (wspólnie z Anną Semkowicz) i krótko program telewizyjny "Tak jak w kinie".

Paweł Sztompke jest też autorem recenzji muzycznych i filmowych publikowanych w miesięczniku Film oraz w Dzienniku Polska-Europa-Świat.
 Należy do Akademii Muzycznej Trójki i wielokrotnie zasiadał w jury rozmaitych festiwali muzycznych,m.in. III Międzynarodowego Festiwalu Piosenki im. Anny Jantar, a w 2008 r.krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2008.

Współprowadził I Festiwal Muzyki Filmowej w Łodzi poświęcony muzyce Wojciecha Kilara,
 W 2008 otrzymał nagrodę Złoty Mikrofon, zaś w 2010 podczas V Festiwalu Muzyki Filmowej nagrodę dla dziennikarza zajmującego  się muzyką filmową.