Masz wyłączoną obsługę języka JavaScript lub używasz starej wersji odtwarzacza Flash Player firmy Adobe. Pobierz najnowszy odtwarzacz Flash Player.

Koncerty, wydarzenia

 Natalia Niemen - piosenkarka, autorka muzyki i tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Jest absolwentką warszawskiej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w klasie altówki. Od ponad dekady współpracuje z zespołami New Life'm i TGD oraz kwintetem Piotra Barona. Zarówno w tworzeniu muzyki, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym rhythm'n'bluesem, rock'n'rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim i muzyką cerkiewną. Osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. 

W Słupsku wystąpi z koncertem Niemen mniej znany . W zespole Natalii znajdą się znakomici polscy muzycy: Piotr Baron (saksofon), Irek Głyk (perkusja), Tomasz Kałwak  (instrumenty klawiszowe), Adam Szewczyk (gitara), Wojtek Gąsior (bas).

 Marek Karewicz - polski artysta fotografik specjalizujący się w zdjęciach muzyków jazzowych i rockowych, również dziennikarz muzyczny, autor radiowy i telewizyjny, prezenter muzyki jazzowej, animator jazzu.

Jako nastolatek grywał na trąbce i kontrabasie w zespołach jazzowych. Fotografią zajął się w końcu lat 50. za namową Leopolda Tyrmanda. Ukończył liceum fotograficzne w Warszawie, a następnie studiował na Wydziale Operatorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Od roku 1964 prowadził warsztaty fotograficzne w Pałacu Kultury i Nauki.

Archiwum artysty składa się z imponującej ilości ok. 2 mln negatywów (fotografował m.in. ostatnią trasę koncertową Milesa Davisa i europejską trasę Raya Charlesa). Jest autorem ok. 1500 okładek płytowych, m.in. z serii Polish Jazz  oraz przełomowej w historii polskiego rocka Blues zespołu Breakout ze zdjęciem T. Nalepy prowadzącego za rękę swojego syna Piotra. Projektował też okładki płyt Ewy Demarczyk, Niebiesko - Czarnych , Czerwonych Gitar , Sławy Przybylskiej, Ireny Santor, Maryli Rodowicz, Stana Borysa, Jerzego Połomskiego. Wykonał ponad 5 tys. zdjeć Czesława Niemena.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. Otrzymał honorowy tytuł La FIAP: Federation Internationale de l'Art Photographique. Miał wiele wystaw na całym świecie. Działał w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym. Przez wiele lat związany był z warszawskimi klubami: Hybrydy , Remont  oraz Jazz Club Tygmont . W roku 2009 ukazał się jego znakomity album This is Jazz zawierający ponad 160 zdjęć legendarnych artystów jazzowych z całego świata z autorskimi komentarzami. Jest dwukrotnym laureatem Oscara jazzowego, a w roku 2012 został laureatem Złotego Fryderyka za całokształt osiągnieć artystycznych.

W kuluarach festiwalu prezentowana jest wystawa This is Big Beat - 50 lat polskiego rock and rolla z archiwum Fundacji Sopockie Korzenie, która nadała artyście w roku bieżącym tytuł Fenomena.

 

 Silent Noise  - zespół powstał w czerwcu 2012 roku. Tworzy go troje poznańskich muzyków. Piotr Scholz , na co dzień gitarzysta, w tym zespole gra na ukulele, klawiaturze midi, looperze. Andrzej Konieczny  odpowiedzialny jest za electric bass, efekty oraz wszystkie instrumenty perkusyjne. Całość spaja Kamila Markuszewska odpowiedzialna za partie wokalne. Ideą projektu jest łączenie różnych stylów muzycznych przy pomocy niekonwencjonalnych rozwiązań brzmieniowych. Muzycy używają nietypowego instrumentarium, np. ukulele, siatka foliowa czy nawet zwykła kartka papieru i ołówek. W październiku 2012 roku zespół zdobył Grand Prix na festiwalu młodych talentów NIEMEN NON STOP. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem debiutanckiej EPki z autorską muzyką.